کسب معرفت نسبت به امام زمان از واجبات است

کسب معرفت نسبت به امام زمان از واجبات است استاد حوزه علمیه قم شناخت و کسب معرفت نسبت به امام زمان عجل الله تعالی فرجه را از واجب‌ترین امور برای شیعیان و محبین آن حضرت ذکر کرد.

 

 

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین ذاکری در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران به تبیین حقوق امام زمان عجل الله تعالی فرجه پرداخت و اظهار داشت: یکی از مهمترین حقوقی که حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه بر ما دارند این است که معرفت و شناختمان را نسبت به حضرت افزایش دهیم و باید توجه داشته باشیم که این موضوع اهمیت بالایی دارد.

وی ادامه داد: دعا برای ظهور آن حضرت در روایات ما بسیار سفارش شده است، امام جواد علیه السلام در حدیثی می‌فرمایند برترین اعمال در زمان غیبت، انتظار فرج است و این وظیفه مهم را برای ما ذکر کرده‌اند.

محقق و پژوهشگر حوزوی افزود: اگر ما بخواهیم خودمان را واقعاً برای ظهور حضرت آماده کنیم باید سه ویژگی را در خود ایجاد کنیم که آن سه ویژگی داشتن اعتقاد خوب، اخلاق خوب و اعمال خوب است که اگر بتوانیم این ویژگی‌ها را در جامعه ایجاد کنیم، جامعه‌مان به بهشتی تبدیل خواهد شد که هیچ ظلم و گناهی در آن به وقوع نخواهد پیوست.

ذاکری با اشاره به حدیثی در خصوص ظهور حضرت که اگر یک روز از دنیا باقی مانده باشد خداوند آن روز را به قدری طولانی خواهد کرد که ظهور محقق شود بیان داشت: ما باید با رسیدن به این سه ویژگی انتظار فرج حضرت را در خود ایجاد کنیم و اطمینان داشته باشیم که ظهور ایشان حتمی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید برنامه‌های حضرت را بشناسیم و خود را به سمت آن ها سوق دهیم تا بتوانیم در زمره منتظران واقعی امام زمان عجل الله تعالی فرجه و زمینه سازان ظهورش قرار گیریم.

 

/ 1 نظر / 13 بازدید
محسن

سلام دوست و همکار گرامی مطالب و موضوعات وبلاگ شما هم جالب و قشنگه و هم آموزنده . من در زمینه سامانه پیامک و واگذاری خطوط مجازی شناسنامه دار ارسال پیامک فعالیت می کنم ، عنوان سایت من "سامانه پیامک آ-اس ام اس" هست . (http://www.a-sms.ir) دوست دارم با هم تبادل لینک داشته باشیم . من شما را با عنوان گل نرگس لینک می کنم . به امید همکاری . خدانگهدار .