راهیان نور

دانش آموزان در تفحص شهدا

 

در یک اتفاق نادر یکی از اتوبوس‌های راهیان نور دانش آموزی خوزستان که از ناحیه اندیکا به این اردوها آمده بود به صحنه عجیبی برخورد کرد.
دانش آموزان در تفحص شهدا

 ماجرا از این قرار است که یکی از اتوبوس‌های کاروان راهیان نور دانش آموزی اندیکا به دلیل فاصله‌ای که با دیگر اتوبوس‌ها پیدا می‌کند در کنار جاده متوقف می‌شود که سایر اتوبوس‌های کاروان نیز به آن نقطه برسند، پس از توقف اتوبوس، وسایل قدیمی به جای مانده از دوران مقدس در کنار جاده توجه دانش آموزان را به خود جلب می‌کند که این مسئله با کنجکاوی مسئولین کاروان همراه می‌شود و پس از مقداری کندوکاو تعدادی استخوان و جمجمه انسان به همراه لباس رزمندگان ایرانی از زیر خاک بیرون می‌آید.

سروان پاسدار موسوی مسئول این کاروان اظهار داشت: در حال عبور از منطقه بودیم که وجود مقداری اقلام جنگی و آب در کنار جاده توجه ما را به خود جلب کرد.

 پس از مقداری کندوکاو تعدادی استخوان و جمجمه انسان به همراه لباس رزمندگان ایرانی از زیر خاک بیرون می‌آید

دانش آموزان در تفحص شهدا

وی ادامه می‌دهد: پس از توقف در محل و پرس و جو از یک کارگر راه آهن که در منطقه فعالیت می‌کرد مطلع شدیم که قبلاً در این محل کلاه و مقداری از لباس‌های رزمندگان دفاع مقدس پیدا شده است.

 پس از کمی جستجو در محل مورد نظر در منطقه پیکر دو انسان پیدا شده، که یکی از آن‌ها به صورت کامل بوده است.

سروان موسوی افزود: پس از روئیت این صحنه با مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط تماس گرفته می‌شود تا جهت انجام مراحل بعد اقدام شود.

گفتنی است شلمچه یکی از مناطق مهم و استراتژیک در دوران دفاع مقدس بوده است که در حومه خرمشهر است و عملیات‌هایی از جمله کربلای 5 و بیت‌المقدس 7 در آن انجام شده است.

دانش آموزان در تفحص شهدا

بخش فرهنگ پایداری تبیان

/ 1 نظر / 16 بازدید
خانه مداحي

سلام خدمت شما دوست عزيز ابتدائا از وبلاگ زيباتون تشكر ميكنم يك سوال داشتم از خدمتتون ميخواستم ببينم بنده رو ميشناسيد كه از مداحي هام توي وبلاگتون در پست پنجم همين صفحه استفاده كرديد ؟ از وبلاگ منم سر بزنيد و منم منتظر جوابتون هستم حسين سليماني التماس دعا